xbox logo
دیدگاه‌های این مطلب 0

شایعه: برند ایکس باکس درحال مذاکره با ناشران بزرگ ژاپنی است

اخیراً شخصی به اسم عمران خان (Imran Khan)، که یک روزنامه‌نگار مطرح است، می‌گوید که کمپانی مایکروسافت (Microsoft) در حال مذاکره با تعدادی از شرکت‌های ژاپنی برای خرید احتمالی آن‌ها است. برای مطالعه ادامه خبر با وب سایت بازینامه همراه باشید.

خرید استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی مختلف حالا به یکی از بزرگ‌ترین استراژی‌های مالی کمپانی مایکروسافت (Microsoft) تبدیل شده است؛ زیرا این غول فناوری و سرگرمی به دنبال رشد برند ایکس باکس (Xbox) خواهد بود تا دایره مخاطبان و فروش محصولات روز به روز بیشتر شود. در صورتیکه این کمپانی پیش‌تر موفق شده بود کمپانی تانگو گیم‌ ورکس (Tango Gameworks) را، که مالک استودیوی بازی‌سازی بتسدا گیمز (Bethesda Games) بود، خریداری کند؛ اما سران کمپانی معتقدند که برای محکم کردن حضور ایکس باکس در ژاپن راه زیادی باقی مانده است.

رشد و گسترش فروش محصولات در این منطقه تجاری در سال‌های اخیر برای کمپانی یادشده بسیار مهم بوده و به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد تا استودیوهای ژاپنی بیشتری را برای تولید عناوین انحصاری بزرگ و با کیفیت به خدمت بگیرد. اخیراً آقای عمران خان (Imran Khan)، یکی از روزنامه‌نگاران مطرح حوزه فناوری، در قسمت‌هایی از برنامه جاینت بمب‌کست (Giant Bombcast) شرکت کرده و به صورت علنی اعلام کرد که برند ایکس باکس در حال مذاکره با «ناشران بزرگ ژاپنی» برای خرید آن‌ها است.

به گفته آقای عمران خان، کمپانی مایکروسافت به وضوح برای تصاحب کردن کمپانی‌های بزرگ ژاپنی به همراه عناوین آن‌ها و حتی استودیوهای بازی‌سازی کوچک هم علاقه‌مند است؛ اگرچه ایشان ادعا می‌کند که نمی‌داند کدام یک از استودیوهای یا کمپانی‌های ژاپنی به مایکروسافت علامت تأیید را نشان داده یا مذاکرات تا کجا پیش رفته است.

آقای عمران خان در این باره می‌گوید:

این چیزی نیست که بیشتر مردم در مورد آن بدانند و من هم با اطمینان راجع‌به آن اطلاعات نمی‌دهم؛ اما آن‌ها [کمپانی مایکروسافت با کمپانی‌های ژاپنی و استودیوهای مستقل] صحبت کرده‌اند.

در سال‌های اخیر شایعات زیادی در خصوص مذاکره کمپانی مایکروسافت با برندها، کمپانی‌ها و استودیوهای ژاپنی منتشر شده که هنوز هم برخی از رسانه‌ها یا افراد پیرامون این موضوع نظرات خود را بیان می‌کنند؛ هرچند که تا امروز گزارش‌ها و حدس و گمان‌ها درست از آب در نیامده و هیچکس به طور رسمی این موضوعات را تأیید یا تکذیب نکرده است.

نکته جالب اینجا است که دکتر سرکان توتو (Dr. Serkan Toto) تحلیلگر صنعتی و مشاور شرکت کانتان گیمز (Kantan Games) که در شهر توکیو مستقر است، در اوایل سال جاری گفت که اگرچه موضوع خرید استودیوها و کمپانی‌های ژاپنی توسط مایکروسافت دور از ذهن نیست، اما این معامله برای آن‌ها و برند ایکس باکس بسیار پیچیده خواهد بود.

کمپانی مایکروسافت در حال حاضر مشغول نهایی کردن معامله ۶۹ میلیارد دلاری خرید کمپانی اکتیویژن – بلیزارد (Activison – Blizzard) است که فعلاً پروسه بررسی پرونده‌ها و موارد دیگر در اختیار مقامات مربوطه قرار گرفته و به محض تأیید شدن، پروسه انتقال مالکیت رسماً انجام می‌شود. برخلاف شکایت‌ها، اعتراض‌ها و گله‌هایی که نه تنها کمپانی‌های بازی‌سازی، بلکه سیاستمداران و اقتصاددان‌ها از این معامله کرده‌اند، در نهایت سران کمپانی مایکروسافت معتقد هستند که این معامله در آینده نزدیک نهایی خواهد شد.

این موضوع هم شایان ذکر است که اخیراً آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش سرگرمی‌های مایکروسافت و مدیرعامل برند ایکس باکس، گفت که بعد از نهایی کردن قرارداد خرید کمپانی اکتیویژن – بلیزارد، کمپانی مایکروسافت قصد ندارد که از سرعت خرید و تصاحب سایر استودیوهای بازی‌سازی یا کمپانی‌های ناشر کم کند. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این وضعیت و برنامه‌های بعدی برند ایکس باکس یا کمپانی مایکروسافت، وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم فکر می‌کنید که در نهایت یک کمپانی بزرگ ژاپنی به ذیل پرچم ایکس باکس، که یک برند غربی است، اضافه می‌شود؟ به نظر شما دلیل پافشاری سران مایکروسافت برای تصاحب کمپانی‌های ژاپنی و تسخیر بازار آن کشور چیست؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
1 روز گذشته
پروژه SAND LAND
دیدگاه‌های این مطلب 0
پروژه SAND LAND توسط استودیوی بازی‌سازی باندای نامکو معرفی شد
1 روز گذشته
بازی Valheim
دیدگاه‌های این مطلب 0
به‌روزرسانی Mistland برای بازی Valheim در دسترس قرار گرفت
تازه‌ترین ویدیو‌ها
2 روز گذشته
بازی Horizon Forbidden West
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: بسته الحاقی Burning Shores برای بازی Horizon Forbidden West به زودی معرفی می‌شود
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو