متا کوئست
دیدگاه‌های این مطلب 0

کمپانی متا دیگر از عینک واقعیت مجازی نسل اولی متا کوئست پشتیبانی نمی‌کند

امروز کمپانی متا به صورت رسمی اعلام کرد که زمان پشتیبانی از عینک واقعیت مجازی نسل اول متا کوئست به پایان رسیده، اما مالکان این محصول همچنان می‌توانند از بازی‌ها و دسترسی‌های اجتماعی آن بهره‌مند باشند.

کمپانی متا اخیراً اعلام کرده است که پشیبانی از عینک واقعیت مجازی نسل اولی خود یعنی متا کوئست را پایان می‌دهد. اگرچه این یک خبر ناامید کننده برای طرفداران خواهد بود، اما اخبار رسمی پیرامون آن زمانی به بیرون درز پیدا کرد که شرکت سازنده در ایمیل رسمی به طرفداران این موضوع را یادآوری کرده و چنین چیزی را به آن‌ها توضیح داده است.

با این حال، وقتی صحبت از پایان پشتیبانی می‌شود، کمپانی متا به وضوح نشان می‌دهد که این شرکت فقط توسعه ویژگی‌های جدید برای عینک واقعیت مجازی متا کوئست را متوقف خواهد کد و در عوض محصول نسل اولی آن‌ها تا سال ۲۰۲۴ میلادی به‌روزرسانی امنیتی خودش را مرتباً دریافت خواهد کرد تا کاربران از این بابت نگران چیزی نباشند.

همچنین لازم به ذکر است که پایان پشتیبانی از عینک نسل اولی متا کوئست شامل پایان‌ دادن به جنبه‌های اجتماعی آن نمی‌شود و همچنان می‌توانید بازی‌های نسل قبلی که مالک آن‌ها هستید، دانلود کرده و تجربه کنید. البته این موضوع دائمی نیست و طبق توضیحات رسمی شرکت سازنده، قابلیت‌های اجتماعی و آنلاین بودن به سرور تا تاریخ ۵ مارس ۲۰۲۳ برابر با ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و از آن زمان به بعد این قابلیت به صورت پله‌ای خاموش می‌شود.

درست در‌حالی‌که متا کوئست اصلی به پایان عمر خودش نزدیک می‌شود، پشتیبانی از عینک واقعیت مجازی متا کوئست ۲ همچنان با قوّت قبل ادامه خواهد داشت. اگرچه شرکت متا به خاطر انتشار این عینک جدید با قیمت پایه کمتر متحمل ضررهای سنگین مالی شد و دوباره قیمت پایه انتشاراتی را بالا برد، اما با این حال احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ میلادی شاهد پایان یافتن مرحله‌ای از عینک نسل دومی متا کوئست باشیم و وارد برهه‌ای شویم که عینک واقعیت مجازی متا کوئست ۳ به ناچار راه‌اندازی شود. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این محصول و برنامه‌های بعدی کمپانی متا، وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم یکی از بازی‌بازهایی هستید که همچنان از عینک واقعیت مجازی نسل اولی متا کوئست استفاده می‌کنند؟ به نظر شما، در این برهه زمانی آیا کوچ کردن از نسل اول به نسل دوم این محصول یا خرید یکباره آن کار منطقی و درستی است و آیا پشتیبانی از آن در کشور به خوبی انجام می‌شود؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

برچسب‌ها
در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۷ دی ۱۴۰۱
بازی Silent Hill 2 Remake
دیدگاه‌های این مطلب 0
سازنده اسبق مجموعه Silent Hill از توانایی استودیوی Bloober Team تولید بازی Silent Hill 2 Remake می‌گوید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو