Overwatch 2 Defensive Matrix
دیدگاه‌های این مطلب 0

بازیکنان جدید در بازی Overwatch 2 با حالت‌های قابل بازی و قهرمان‌های محدودی روبه‌رو خواهند شد

کسانی که از تاریخ انتشار بازی Overwatch 2 به بعد یک حساب کاربری ایجاد کنند، تا ۱۰۰ مسابقه اول را با محدودیت در انتخاب قهرمانان یا حالت‌های قابل بازی سپری خواهند کرد تا قفل همه قهرمانان اصلی باز شود. برای مطالعه ادامه خبر با وب سایت بازینامه همراه باشید.

استودیوی بازی‌سازی بلیزارد اینترتیمنت (Blizzard Entertainment) در روز گذشته از سیستم دفاعی و ابتکاری جدید ماتریکس برای بازی Overwatch 2 رونمایی کرد و در جریان استریم، از روش‌های محافظتی مانند استفاده از سرویس SMS، یادگیری ماشینی و رونوشت‌های صوتی برای مقابله با رفتارهای مخرب متقلبان توضیحاتی ارائه داد. همچنین طبق توضیحات برای اولین بار، تجربه کاربری‌ای با نام FTUE که برای بازیکنان جدیدالورود است، در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

استودیوی بلیزارد اینترتیمنت می‌گوید:

ما می‌خواهیم که قابلیت FTUE به تدریج از بازیکنان بازی Overwatch 2 استقبال کند، زیرا بازخوردهای ثابتی که از بازیکنان تازه مشاهده کرده‌ایم، تحت تأثیر قهرمان‌ها و حالت‌های قابل بازی بوده است. در ابتدا، بازیکنان جدیدالورود به تعداد محدودی از حالت‌های قابل بازی و قهرمانان همراه با محدودیت‌هایی در ویژگی‌ها دسترسی خواهند داشت. در مرحله اول، همه حالت‌ها و ویژگی چت درون بازی باز خواهند شد و به دنبال آن دسترسی به تمام قهرمانان با تکمیل کردن ۱۰۰ مسابقه امکان‌پذیر می‌شود.

این استودیو در ادامه توضیحاتش می‌گوید:

این تجربه متمرکز با آموزش دادن حالت‌ها، قوانین و سایر جنبه‌های سطح بالای بازی به روش‌های مختلفی دسترسی بازیکنان را به شاکله کلی Overwatch آسان می‌کند. بسیاری از محدودیت‌ها در هنگام گروه‌بندی وجود ندارد، بنابراین بازیکنان جدید می‌توانند با دوستان خود در یک تیم قرار بگیرند و از تمام حالت‌های قابل بازی استفاده کنند.

بدیهی است که بخش Competitive در این بازی گنجانده نشده است و با حذف سطح بندی بازیکنان در بازی Overwatch 2، مخاطبان تازه باید قبل از اینکه به قابلیتی شبیه به Competitive دسترسی داشته باشند، حداقل ۵۰ مسابقه در حالت قابل بازی Quick Play را برنده شوند ( نه فقط کامل کنند). این موضوع به بازیکنان جدیدالورود زمان می‌دهد تا در برهه‌ای که منتظر تجربه بخش Competitive هستند، به صورت جامع آماده شوند؛ درحالی که مخاطبانی که تجربه طولانی‌ مدّتی در این مجموعه دارند، از دوستان تازه وارد خودشان دلسرد نخواهند شد. استودیوی سازنده می‌گوید که در فرآیند باز کردن قفل Competitive، سطوح جدیدی از مهارت بازیکنان تجزیه و تحلیل می‌شود تا با سیستم هوشمند Matchmaking، احساس خوبی از تجربه رقابت با هم سطحان خود داشته باشند.

البته، برای جلوگیری از هرگونه تقلب و رفتارهای مخرب نیز این راهکار خیلی خوب است؛ چراکه به غیر از استفاده از Smurfing، بازیکنان باید زمان زیادی را به صورت واقعی برای از بین بردن دشمنان آموزش ببینند. همچنین با شناسایی حساب‌های جدید ساخته شده توسط متقلبان و سوء‌استفاده‌گران، استودیوی سازنده می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن بدون اینکه آن‌ها روی حالت‌های قابل بازی یا روی بازیکنان دیگر تأثیر بگذارند، اقدام به حذف آن‌ها کند.

لازم به ذکر است که برای اولین تجربه کاربردی در این بازی، کسانی که از تاریخ انتشار Overwatch 2 درست از تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۲۲ برابر با ۱۲ مهر ۱۴۰۱ به بعد اقدام به تشکیل اکانت در بازی یادشده می‌کنند، با محدودیت‌های فوق روبه‌رو خواهند شد و بقیه بازیکنانی که پیش‌تر حساب کاربری در نسخه اول ایجاد کرده بوده‌اند، بدون هیچ محدودیتی و همراه با جایزه Watchpoint Pack، می‌توانند به تجربه نسخه دوم بپردازند.

استودیوی بازی‌سازی بلیزارد اینترتیمنت هم تأیید کرد است که اکنون به جای قرار گرفتن ۳ دسته در هر مسابقه، فقط یک دسته قرار می‌گیرد. این موضوع بدانم معنا است که تمام هم تیمی‌های شما می‌توانند توسط رهبر تأیید شوند و از طرفی کسانی هم که سطوح بالاتری دارند، با یک بتل پس (Battle Pass) رایگان تشویق خواهند شد. همچنین این موضوع را هم در نظر داشته باشید که مرز‌های پرتر یا Portrait Borders هم در حال حذف شدن هستن و کارت‌های دیگر که نام و قدرت متفاوتی دارند، جایگزین آن خواهند شد. در نهایت قابلیت General Chat هم از بین می‌رود، چراکه هیچ هدف سازنده‌ای برای بازی به ارمغن نمی‌آورد.

بازی Overwatch 2 برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، نینتندو سوئیچ و رایانه‌های شخصی در هفته آینده در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این بازی و برنامه‌های بعدی استودیوی بازی‌سازی بلیزارد اینترتیمنت، وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم یکی از کسانی هستید که به تازگی قصد تجربه بازی Overwatch 2 را بدون هیچ پیش‌زمنیه دارند و باید با این محدودیت‌ها مقابله کنند؟ به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای در این مجموعه، چه توصیه‌هایی به بازیکنان جدیدالورد دارید؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۷ دی ۱۴۰۱
بازی Silent Hill 2 Remake
دیدگاه‌های این مطلب 0
سازنده اسبق مجموعه Silent Hill از توانایی استودیوی Bloober Team تولید بازی Silent Hill 2 Remake می‌گوید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو