بازی Forza Horizon 5 Hot Wheels
دیدگاه‌های این مطلب 0

فصل حلقه‌ها | نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5: Hot Wheels

ایکس‌باکس
علی جلیلی ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

از مهر سال گذشته تا الان که حدود ۱۰ ماه می‌گذرد، لحظات خوب یا شاید بهتر است بگویم که عالی‌ای در بازی Forza Horizon 5 سپری کردیم. بازی‌ای که بدون شک کاپ قهرمانی بهترین بازی‌ ریسینگ صنعت بازی‌های ویدیویی را از مجموعه‌هایی چون Gran Turismo و Need For Speed دزدید تا حالا با فاصله امتیازی بسیار بالاتر نسبت به سایر رقبا، در این ژانر به سلطنت خود ادامه دهد و محصولی هم به گرد پای او نرسد. به هر حال ۱۰ ماه زمان کمی نیست و ممکن است برخی از بازیکنان از محتوای آن محصول خسته شده باشند؛ به همین علت، استودیوی سازنده اقدام به ارائه یکی از بزرگ‌ترین بسته‌های الحاقی خودش برای بازی موردبحث با نام Hot Wheels کرد که در این نقد و بررسی از وب سایت کاروتک در خصوص آن صحبت خواهیم کرد.

چه قبول داشته باشید و چه نه، بازی Forza Horizon 5 یک محصول فوق‌العاده و شاهکار بی بدیل در صنعت بازی‌های ویدیویی است و از چند جهت دستاوردهای عظیم و بزرگی هم برای بازیکنان و هم برای تیم سازنده به دست آورده که بدون شک هر شخصی با یک اعتماد به نفس خاص این موضوع را تصدیق می‌کند که بهتر از مجموعه Forza Horizon، البته منظور فقط همین مجموعه است نه مجموعه دیگری به اسم Forza Motorsport، در تاریخ پیدا نمی‌کنید. از زمان انتشار این بازی در مهر ماه سال ۱۴۰۰ شمسی، شاکله‌های آن به واسطه تیم سازنده هر هفته به‌روز می‌شد و عملاً راهی برای تکراری شدن محتواهای گیم پلی پیدا نمی‌کردیم؛ اما به هر حال انسان‌ها به زودی دلزده می‌شوند و این موضوع هم برای چنین محصولی صدق می‌کند.

از لحاظ فنی، بدون اینکه بخواهم طرفداری این محصول را بکنم (چون من طرفدار هر محصول سرگرم‌کننده‌ای هستم)، هر بسته‌الحاقی رایگانی که برای بازی Forza Horizon 5 در طول ۱۰ ماه گذشته منتشر شده بود، موارد سرگرم کننده زیادی را به بطن بازی اضافه می‌کرد و یکی از دلایلی هم بود که بسیاری از بازیکنان فضای ساخته شده توسط استودیوی پلی گراوند گیمز (Playground Games) را تاکنون ترک نکرده‌اند؛ چراکه بدون شک بازی‌های ریسینگ بعد از گذشت یک مدّت زمان مشخصی (در بازه ۸ تا ۱۲ ماهه)‌ کاملاً از بین می‌روند، مگر آنکه تیم توسعه‌دهنده موردی برای ارائه داشته باشد.

خب بسته الحاقی Forza Horizon 5: Hot Wheels اینجا است و تا حدودی همان مسیری را طی می‌کند که سایر بسته‌های الحاقی از پیش منتشر شده برای مخاطبان این بازی انجام داده‌اند و در صورتی می‌تواند این بسته الحاقی پولی برای شما هیجان‌انگیز باشد، که اولاً از تمام پارامترهای استاندارد بازی اصلی لذت برده باشید و ثانیاً توقع تجربه مسابقات دیوانه‌وار ریسینگ در حلقه‌های داغ و آتیشن را داشته باشید. بگذارید اینگونه برایتان شرح دهم، آیا تا به حال موفق به تجربه مسابقات ریسینگ بازی Grand Theft Auto Online شده بوده‌اید؟ منظورم آن چیزی نیست که سازنده در Playlist اصلی ساخته است، بلکه منظورم درست همان مسابقاتی بود که توسط بازیکنان ساخته شده و عملاً غیرمنطقی، اما واقعاً هیجان انگیز است؟ خب، اگر جوابتان مثبت باشد، پس به خاطر دارید که در حین تجربه آن‌ مسابقات، به خاطر جاده‌هایی که در هوا و فضا کشیده شده بود و موانعی هم که وجود داشت،‌ چه بلاهایی با یک اشتباه کوچک بر سر شرکت‌کننده می‌آمد؛ دقیقاً همین موضوع نیز در خصوص بسته الحاقی Forza Horizon 5: Hot Wheels هم صدق می‌کند و باید خودتان را برای تجربه چنین مسابقات هیجان‌انگیزی آماده کنید.

این بسته الحاقی که همانطور که پیش‌تر گفتم، با نام Hot Wheels شناخته می‌شود، یک نقشه کاملاً جدید را به مخاطب معرفی می‌کند. این نقشه که از سه منطقه تشکیل شده، بسیار وسیع‌تر از دنیای جهان باز کشور مکزیک شناخته می‌شود که به عنوان لوکیشن اصلی بازی Forza Horizon 5 معرفی شده و مورد استفاده قرار گرفته بود و عمدتاً این نقشه جدید روی هوا خلق شده و هیچ ربطی به کوه و دشت و کمند ندارد. مسیری که شما آن را طی می‌کنید، درهم‌ تنیدگی بسیار زیادی دارد که با دو لاین آبی و قرمز از یکدیگر تفکیک شده‌اند و فضایی شبیه به ترن هوایی را به کاربر القاء می‌کند.

اینطور بگویم که بسته الحاقی مورد بحث، از لحاظ پیست ریسینگ و مسیری که باید طی کنید تا به خط پایانی مسابقه برسید، محیط بسیار بسیار بسیار بسیار (…) بزرگی را ارائه می‌کند. همه چیز در این بسته الحاقی در نظر تیم سازنده قرار داشته و بازیکنان می‌توانند انتظارات بالایی را نسبت به بسته الحاقی قبلی مجموعه با همین برچسب که برای بازی Forza Horizon 3 منتشر شده بود، داشته باشند. من اصلاً‌ چیزی نمی‌گویم، خودتان بروید و این بسته الحاقی را در نسخه سوم و نسخه پنجم مقایسه کنید. بروید مقایسه کنید دیگر! نه، نه نروید. همینجا باشید؛ من خودم برایتان مقایسه می‌کنم. به هر حال جدا از هرگونه شوخی، تنها موردی که نقشه این بسته الحاقی را متمایز می‌کند، طراحی منحصربه‌فرد آن و نوع نگرشی است که بازیکن نسبت به چنین نقشه‌ و پیستی دارد.

 

 

 

 

« البته که بازی Forza Horizon 5 یک بازی فوق‌العاده است، بنابراین جای تعجب نیست که اولین بسته الحاقی بزرگی که ارائه می‌کند، همچنان برای چشم مخاطبان جذاب باشد؛ اما علاوه بر وفاداری بصری که در Hot Wheels مشاهده می‌شود، نقشه جدیدی که سازندگان به واسطه این محتوای تازه ارائه کرده‌اند و در سرگرم شدن مخاطب تأثیر دارد، چراکه مناطق جدید و صداهای پر جنب و جوشی که به گوش می‌رسد، سطح هیجان در بازیکنان را واقعاً بالا می‌برد. »

البته که بازی Forza Horizon 5 یک بازی فوق‌العاده است، بنابراین جای تعجب نیست که اولین بسته الحاقی بزرگی که ارائه می‌کند، همچنان برای چشم مخاطبان جذاب باشد؛ اما علاوه بر وفاداری بصری که در Hot Wheels مشاهده می‌شود، نقشه جدیدی که سازندگان به واسطه این محتوای تازه ارائه کرده‌اند و در سرگرم شدن مخاطب تأثیر دارد، چراکه مناطق جدید و صداهای پر جنب و جوشی که به گوش می‌رسد، سطح هیجان در بازیکنان را واقعاً بالا می‌برد که هر بار به آن نگاه می‌کنید، حس شگفت‌انگیزی یک کودک را به شما القاء نمی‌کند، بلکه این جاده مرد کهن می‌خواهد و یک سلطان جاده که خب خدارو شاکریم که همه ما ایرانی‌ها در رویارویی با چنین مسیرهایی استاد هستیم.

بله، همانطور که پیش‌تر گفته بوده‌ام، نقشه بازی از سه منطقه تشکیل شده که هر کدام از آن‌ها با محیط‌ زیست مختلف بازی در هم تنیده شده‌اند که یکی از آن‌ها مناطق پرتراکم جنگلی،‌ دیگری منطقه سرد برفی و در نهایت آخرین آن‌ها منطقه صخره‌ای و صحرایی‌ است که هر کدام چالش‌هایی برای خودشان دارند و پیست Hot Wheels هم به طرز ماهرانه‌ای، به دور آن‌ها می‌پیچد و می‌چرخد و می‌گردد تا اینطور ارزیابی کند که کدام بازیکن، مهارت بیشتری در هندلینگ (کنترل فرمان اتوموبیل) دارد که البته نمونه‌ای از آن را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. به هر حال، این مسیرهای بزرگ و درخشان از پلاستیک ساخته شده‌اند که من را بشخصه یاد اسباب بازی‌های دوران کودکی‌ اعضای فامیلم می‌انداخت که چگونه یک پیست به هم متصل می‌شد، دو خودرو روی جایگاه قرار می‌گرفت و با فشار دادن یک دکمه روی بدنه، آن خودروها به سمت جلو شلیک می‌شده‌اند تا در نهایت ببینیم برنده کدام فرد است. برای من و احتمالاً برای شما دیدن شبکه‌ای از مسیرهای رنگارنگ در پس زمینه به دور صخره‌ای حله زده یا در هوا معلق هستند و گام به گام با بازیکنان به جلو می‌آیند، همیشه یک منظره چشم‌گیر تلقی می‌شود.

این بسته الحاقی از نظر مکانیزم گیم‌پلی نیز یک سری بسته‌های موسیقی دارد که با ریتم و سرعت بازیکنان هماهنگ می‌شود تا روی سرعت ایجاد شده توسط مخاطبان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، هرچه سرعت بیشتری با اتوموبیل خود داشته باشید، سرعت پخش ریتم موسیقی هم زیاد می‌شود و هر چه سرعت کمتری داشته باشید، سرعت ریتم موزیک هم کمتر می‌شود. حتی در بعضی از مواقع مشاهده شده که در صورت استفاده از اتوموبیل‌های سنگین‌تر، ریتم موسیقی برخی از ترک‌ها، بم‌تر هم می‌شود که توجه به جزئیات تا این حد واقعاً جالب و هیجان‌انگیز است.

البته می‌توانم قبول کنم که برای برخی از بازیکنان چنین جزئیاتی اصلاً مهم نیست، چراکه بسیاری از ما انسان‌های تک بعدی هستیم که فقط می‌توانیم به یک وجه و جنبه از بازی‌های ویدیویی دقت کنیم. مثلاً من از آن دسته از آدم‌هایی بودم که در حین تجربه مکانیزم گیم‌پلی، اصلاً توجه‌ای به موسیقی بازی نداشتم و در عوض سعی می‌کردم با بیشترین سرعت و کمترین میزان خسارت وارد شده به اتوموبیلم، مسافت مسابقه را طی کرده و رکوردهای خودم را جابه‌جا کنم. به هر حال هدف بسته الحاقی Hot Wheels هم دقیقاً همین مورد است که شما را در جنون سرعتی که در دست دارد، تنها بگذارد؛ نه اینکه فستیوال موسیقی‌ای راه‌اندازی کند و بازیکنان را همراه با طی کردن مسیر مجبور به اعمال حرکات بریک دنس کند.

خب شاید با خودتان فکر کنید که شتاب گرفتن از سایر اتوموبیل‌ها در طول پیست مسابقه فقط با گاز دادن خشک و خالی میسر می‌شود؟ البته که اینطور نیست؛ چراکه تیم سازنده مستقر در استودیوی بازی‌سازی پلی‌ گراوند گیمز یک سری پارامترهای جانبی هیجان‌انگیزی طراحی کرده‌اند که بیش‌تر روی پیست‌های بازی چالش‌ برانگیز باشد. به عنوان مثال، خیلی از پارامترهای بازی می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به خیس بودن بخشی از پیست اشاره کنیم که باعث ایجاد لغزندگی روی خودروها شده و تصادفات ناگواری را به ارمغان می‌آورد.

همچنین برخی دیگر از المان‌های کمک کننده مثل پرتاب‌ کننده‌ها، افزایش سرعت، و موارد دیگر که در طول نقشه پراکنده شده‌اند، می‌تواند سرعت خودروی شما را به طرز سرسام آوری بالاتر ببرند. در نقطه مقابله این المان‌ها، وضعیت‌های خطرناکی وجود دارد که ما آن‌ها را با نام‌های حلقه‌های عظیم (Massive Loops)، پیچ‌های چوب پنبه‌ای (Corkscrews) و موارد دیگر می‌نامیم که به طور طبیعی از سرعت بالای شما می‌کاهند و خب عواقب مخصوص به خودشان را دارند. در واقع، بحث گرانش در بسیاری از این مواقع که می‌خواهید از سطح پر پیچ و خم یک پیست عبور کنید، کاملاً مطرح می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید که از پس پیچ و تاب‌های نقشه Hot Wheels رد شوید، باید سرعت لازمه را داشته باشید که خب با توجه به عناصری که ذکر کرده‌ام، این کار اصلاً‌ راحت نیست.

ناامیدی من در خصوص این بسته الحاقی مربوط به آن موضوع است که رویدادها و فعالیت‌های ارائه شده در آن اصلاً مربوط به گزینه‌های جدید و ویژگی‌های منحصربه‌فرد نیست، بلکه عموماً همان مواردی است که در نسخه اصلی هم نمونه‌هایی از آن را طی ۱۰ ماه گذشته تجربه کرده بوده‌ایم. از تله‌های سرعتی (Speed Traps) مناطق دریفتی (Drift Zone) و علامت‌های خطر گرفته تا مسیر سرعتی و چرخیدن در مدار و مأموریت‌های جدید بخش داستانی هورایزون با نام Horizon Story، بخش گسترده‌ای از فعالیت‌هایی هستند که در این دنیای جهان باز جدید پیدا خواهید کرد که البته بیشتر آن‌ها گزیده‌های محبوبی از نسخه اصلی هستند که سازندگان به طرز ماهرانه‌ای آن‌ها را برش داده و در محصولی که حالا با مبلغ هنگفتی می‌فروشند، برای بار دوم قرار داده‌اند که از نظر من مصداق بارز کلاهبرداری است؛ اما خب نظر من به تنهایی آنقدر تأثیرگذار نیست که بخواهد جامعه مخاطبان این بازی را همراه خودش کند. در عوض، من سعی کردم که خودم را وقف چالش‌های تازه‌ای بکنم که در این بسته الحاقی پیدا می‌شود؛ مثل رانندگی در مسیرهای یخی یا طی کردن مسافت طولانی در سرعت‌های بالا بدون آنکه برخوردی با سایر خودروها یا موانع داشته باشم که همین موضوع توانست نظر مثبت من را به خوبی جلب خودش کند.

 

 

 

 

« خیلی از پارامترهای بازی می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به خیس بودن بخشی از پیست اشاره کنیم که باعث ایجاد لغزندگی روی خودروها شده و تصادفات ناگواری را به ارمغان می‌آورد.

 همچنین برخی دیگر از المان‌های کمک کننده مثل پرتاب‌ کننده‌ها، افزایش سرعت، و موارد دیگر که در طول نقشه پراکنده شده‌اند، می‌تواند سرعت خودروی شما را به طرز سرسام آوری بالاتر ببرند. در نقطه مقابله این المان‌ها، وضعیت‌های خطرناکی وجود دارد که ما آن‌ها را با نام‌های حلقه‌های عظیم (Massive Loops)، پیچ‌های چوب پنبه‌ای (Corkscrews) و موارد دیگر می‌نامیم که به طور طبیعی از سرعت بالای شما می‌کاهند و خب عواقب مخصوص به خودشان را دارند. »

یکی از فعالیت‌های جدید که واقعاً تحت نظر تمام بازیکنان قرار گرفته و همه یک صدا بابت تجربه کردنش فریاد خوشحالی می‌زنند، پیناتاهای عظیمی است که در اطراف نقشه پراکنده شده‌اند و باید به دنبال آن‌ها بگردید. پیدا کردن مسیرهای متمایز کننده در اطراف جاده‌های پر پیچ و خم این نقشه جدید برای یافتن همان نقطه‌ای که می‌توانید از آن پرش عالی داشته باشید، بهترین مکان‌هایی خواهد بود که بتوانید خودتان را به پیناتا برسانید و همین طی کردن مسیر یکی از لذت‌های غیرقابل وصفی است که در صورت تجربه‌اش،‌ واقعاً حس رضایت از آن به دست می‌آورید. در حقیقت پیناتاها، موردی است که در آن می‌توانید تابلوهای جایزه‌دار بازی را بشکنید و در مسیر خودتان رکوردهای مختلفی را از خود به جای بگذارید که در پیست مسابقات حائز اهمیت است و البته در ازای تلاش‌هایی که انجام می‌دهید، مورد تقدر و تشکر و پاداش‌های تیم سازنده هم قرار می‌گیرید.

از نظر ساختاری، بازی Forza Horizon 5: Hot Wheels از تجربه‌های به وجود آمده در نسخه اصلی سرنخ می‌گیرد. پنج رتبه جداگانه در این بازی وجود دارد که به کل این گسترش‌دهنده مربوط خواهد شد و تقسیم وظایف را برعهده می‌گیرند. به عنوان شروع کننده محتوا در نقش یک تازه کار، وظیفه دارید تا وظایفی که برایتان مشخص شده را شناسایی کنید و هر کدام را یکی پس از دیگری باز کرده تا به سراغ چالش‌های بعدی بروید تا هم با شرایط و هم به محصول اصلی مسلط شوید و به واسطه تکمیل کردن هر رویداد به صورت کامل، خودروهای جدیدی را باز خواهید کرد و رویدادهای بیشتری برای تجربه کردن پیدا می‌کنید که شما را در مسیر رسیدن به بخش اسطوره یا Legend یاری می‌رسانند. هر رتبه دارای چندین مأموریت در مقایس‌های بزرگ و کوچک است که می‌توانید آن‌ها را پیگیری کنید و به پایان برسانید و هرکدام می‌توانند امتیازات مختلفی را به صورت رندوم به شما بدهند که برای تکمیل کردن رتبه‌بندیتان بسیار حائز اهمیت هستند.

این مأموریت‌ها یک افزونه عالی برای بازی اصلی محسوب می‌شوند به نوع خودش می‌تواند تا حدودی این موضوع را برطرف کند که چرا بسته الحاقی Hot Wheels اغلب شبیه به خود بازی Forza Horizon 5 است و البته به عنوان یک بسته الحاقی که باید محتواهای جدیدی برای ارائه داشته باشد، نباید با محصول اصلی هم سبک و یکی باشد. طراحی مأموریت‌ها نسبتاً ساده تلقی می‌شود و ممکن است شما را به گونه‌ای موظف کند که از نقطه A به نقطه B در یک بازه زمانی محدود بروید که البته همانطور که گفتم این احتمال وجود دارد که در نگاه شما یک چالش سطحی بسیار راحت باشد، اما کار زمانی سخت‌تر خواهد شد که به جای نشان دادن علامت Waypoint در نقشه، که همان مسیریابی خودمان است، باید خودتان مسیر اصلی را پیدا کنید و به نقطه مقصد برسید.

به همین خاطر زمانی که تصور می‌کنید در حال تکمیل کردن یکی از مأموریت‌ها به این شکل هستید، ناگهان متوجه خواهید شد که در مأموریت دیگری غرق شده‌اید که البته هیچ وقت باعث آشفتگی و درهم شدن ذهن بازیکن نمی‌شود و همه مأموریت‌ها به نوبه خود با یکدیگر مرتبط هستند. به طور مشابه، یک مأموریت دیگر ممکن است به گونه‌ای در نقشه ظاهر شود که از شما بخواهد تا دوله تله سرعتی که از یکدیگر دور هستند را در یک بازه زمانی مشخص تکمیل کنید که همین مأموریت در زمره فعالیت‌های «سرعت» یا همان Speed قرار می‌گیرد و با تکمیل کردن این چالش متوجه خواهید شد که کدام مسیر می‌تواند شما را برای مأموریت قبلی به مقصد نهایی برساند.

 

 

 

 

 

« در این بسته الحاقی، بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت مسابقه و چالش و رویداد و داستان وجود دارد که به شدّت سرگرم کننده هستند. این مأموریت‌ها یک افزونه عالی برای بازی اصلی محسوب می‌شوند به نوع خودش می‌تواند تا حدودی این موضوع را برطرف کند که چرا بسته الحاقی Hot Wheels اغلب شبیه به خود بازی Forza Horizon 5 است و البته به عنوان یک بسته الحاقی که باید محتواهای جدیدی برای ارائه داشته باشد، نباید با محصول اصلی هم سبک و یکی باشد. طراحی مأموریت‌ها نسبتاً ساده تلقی می‌شود و ممکن است شما را به گونه‌ای موظف کند که از نقطه A به نقطه B در یک بازه زمانی محدود بروید که البته همانطور که گفتم این احتمال وجود دارد که در نگاه شما یک چالش سطحی بسیار راحت باشد، اما کار زمانی سخت‌تر خواهد شد که به جای نشان دادن علامت Waypoint در نقشه، که همان مسیریابی خودمان است، باید خودتان مسیر اصلی را پیدا کنید و به نقطه مقصد برسید. »

با این حال، مأموریت‌های پیش رویتان می‌تواند در بعضی از موارد حکم شمشیر دو لبه را داشته باشد، چراکه برخی از آن‌ها می‌تواند مسیر پیشرفت‌های شما در بسته الحاقی Hot Wheels را کمی محدود‌تر کند. به پایان رساندن این مأموریت‌ها و چالش‌ها به قدری در چنین بسته الحاقی حائز اهمیت است که بازیکنان خودشان را موظف می‌دانند که هرطوری که هست، تمام آن‌ها را به پایان برسانند؛ اما اگر بازی Forza Horizon 5 را به صورت کامل تجربه کرده باشید، این موضوع را درک خواهید کرد نسخه اصلی هیچگاه مخاطب را مجبور به انجام دادن کاری نمی‌کرد و مسیر‌های زیادی برای کسب XP در اختیار آن‌ها قرار می‌داد. گسترش‌دهنده Hot Wheels اغلب شما را به مجموعه باریک‌تری از گزینه‌هایی هدایت می‌کند که در بازی اصلی نمونه‌اش را تجربه کرده بوده‌اید و شما را به گونه‌ای مجبور به انجام دادن کاری می‌کند که شاید دوست نداشته باشید آن محدوده یا چالش را امتحان کنید؛ اما خب متأسفانه گزینه زیادی در این بازی وجود ندارد و به عنوان یک بسته الحاقی کوچک و جمع و جور اما با محتواهای بسیار بزرگ، باید از آن تبعیت کنید.

به لطف کمک گرفتن از طراحی اصلی بازی Forza Horizon 5 و توسعه دی ال سی Hot Wheels، کاری که در آن مأموریت‌ها انجام می‌دهید در هر صورت (چه به اجبار و چه به اختیار) کاملاً سرگرم‌ کننده است، اما همچنان به طور قابل توجه‌ای نسبت به محتوایی که در بازی اصلی تجربه کرده‌اید، آزادی عمل کمتری را به شما ارائه می‌کند. با وجود چند مشکل جزئی، بازی Forza Horizon 5: Hot Wheels یکی دیگر از محتویات مسابقه‌ای باورنکردنی‌ای شناخته می‌شود که توسط استودیوی بازی‌سازی پلی گراوند گیمز توسعه پیدا کرده و در اینجا به راحتی می‌توان گفت که بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت مسابقه و چالش و رویداد و داستان وجود دارد که به شدّت سرگرم کننده هستند. البته اینطور هم می‌توان تفسیر کرد که این بسته الحاقی فقط به ارائه محتواهایی می‌پردازد که در بازی اصلی به عنوان نکات مثبت تلقی می‌شده‌اند؛ اما همچنین ارائه سرعت ماورائی، نقشه سه تیکه جدید و عالی، مسیرها و اتوموبیل‌های نو آنقدر سرگرم کننده هستند که به عنوان یک محتوای ارزشمند و حسابی برای مجموعه Forza، چنین محصولی را به باد تشویق بگیریم که تجربه بازی Forza Horizon 5 را در نزد مخاطبان تکمیل می‌کند.

هنوز در خصوص خرید بازی Forza Horizon 5 مردد هستید؟ می‌توانید همین حالا نقد و بررسی این بازی را به قلم علی جلیلی از وب سایت کاروتک به آدرس زیر مطالعه کنید.

« جنون سرعت در دنیایی آزاد | نقد و بررسی بازی Forza Horizon 5 »

در بخشی از این نقد و بررسی که به آن نمره ۹ از ۱۰ را اعطاء کرده‌‌ام، خواهید خواند:

بازی Forza Horizon 5 تمام کننده مجموعه منحصربه‌فرد استودیوی Playground Games است که شما را در یک محیط شاداب و جذاب قرار می‌دهد، اما به جز این مورد، فرمول و الگوریتم بازی همان چیزی است که در نسخه‌های قبل دیده بودید. مطمئناً پیدا کردن یک پیشرفت جزئی برای چنین بازی‌ای که بهترین عنوان مسابقه‌ای و ریسینگ شناخته می‌شود، ارزش جشن گرفتن را دارد.

نظر شما در خصوص این نقد و بررسی چیست؟ آیا پیش‌تر موفق به تجربه بسته الحاقی Forza Horizon 5: Hot Wheels شده بوده‌اید؟ در صورت مثبت بودن جوابتان، آیا خرید و تجربه این محصول را به سایر دوستان خود و مخاطبان همیشگی وب سایت کاروتک که پیش‌تر موفق به تجربه آن نشده یا به تازگی به جمع مخاطبان صنعت بازی‌های ویدیویی پیوسته‌اند، پیشنهاد می‌کنید یا خیر؟ به نظر شما، این بسته الحاقی چگونه توانست مخاطبان را با همان الگوریتم‌های تکراری نسخه اصلی سرگرم کند؟ فکر می‌کنید آیا تیم سازنده در آینده بسته الحاقی پولی و این شکلی را برای بازی Forza Horizon 5 منتشر خواهند کرد؟ در نهایت به عنوان یک مخاطب یا طرفدار به ما بگویید که چه انتظاراتی از تجربه به‌روزرسانی‌های بعدی این بازی دارید که تیم توسعه‌دهنده مستقر در استودیوی بازی‌سازی پلی گراوند گیمز باید به نکات مد نظر شما توجه کرده تا انتظاراتتان از تجربه این بازی برآورده شود؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی The Callisto Protocol
دیدگاه‌های این مطلب 0
هزینه ساخت بازی The Callisto Protocol حدود ۱۶۲ میلیون دلار بوده است
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو