biomutant brief
دیدگاه‌های این مطلب 0

معرفی نامه | با بازی Biomutant بهتر آشنا شوید

بازی
علی جلیلی ۰۲ مهر ۱۴۰۱

اگر شما هم یکی از طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی هستید که دوست دارید در قالب شخصیت‌های خیالی به تجربه عناوین مختلف بپردازید، بازی Biomutant برای شما ساخته شده است. اگر اطلاعات کافی از این بازی ندارید، اشکالی ندارد؛ چراکه در این معرفی‌ نامه، شما با بازی یادشده بهتر آشنا می‌شوید. برای مطالعه ادامه خبر با وب سایت بازینامه همراه باشید.

بازی Biomutant همانطور که احتمالاً حدس می‌زنید، یک بازی نقش‌آفرینی اکشن است که توسط استودیوی بازی‌سازی اکسپریمنت ۱۰۱ (Experient 101) توسعه پیدا کرده و کمپانی تی اچ کیو نوردیک (THQ Nordic) وظیفه نشر آن را بر عهده گرفته بود. این بازی هم اکنون برای کاربران پلتفرم‌های  پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

یکی از ویژگی‌های بزرگ عناوین نقش‌آفرینی، تصمیماتی است که بازیکنان باید در طول بازی بگیرند و این تصمیمات عمدتاً باید روی خط اصلی داستانی تأثیر بگذارند. همانند سایر بازی‌های ویدیویی، بازی Biomutant هم خطوط داستانی منشعبی دارد و هر تصمیمی که شما در طول بازی بگیرید، روی بخش داستانی تأثیرگذار خواهد بود. در خصوص وضعیت داستانی این محصول شرایط چگونه است؟ خب، اول از همه باید بدانید که داستان اصلی حول محور «درخت زندگی» یا Tree of Life می‌چرخد که در اثر یک فاجعه طبیعی، آسیب جدی دیده و توسط روغن‌های سمی از زیر خاک آلوده می‌شود.

این درخت پنج ریشه متفاوت دارد که هر کدام از این ریشه‌ها، منشأ حیات تمام جانوران در کره خاکی است. با آلوده شدن این درخت، موجودات زیادی سعی دارند تا هر کدام از ریشه‌های مختلف را بخورند و آن را از بین ببرند و همین امر باعث شده تا این درخت نتواند از تمام نیروهای احیایی خود برای ترمیم بخش‌های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده کند. در این بین، شش قبیله در دل بازی وجود دارند که آن‌ها هم بر سر درخت زندگی به اختلافاتی رسیده‌اند. سه قبلیه روی احیاء درخت تأکید دارند و می‌خواهند هرچه سریع‌تر آن را ترمیم کنند؛ درحالی‌که سه قبیله دیگر فرصت را غنیمت شمرده و می‌‌خواهند خودشان بر تمام دنیا حکمرانی کنند.

 

 

 

 

هر قبلیه موجود در بازی می‌تواند از طریق «سیستم کارما» تحت تأثیر جدی‌ای قرار بگیرد. بازیکنان قادر خواهند بود تا با یکی از این شش قبیله متحد شده و مردمان قبایل دیگر را حذف کنند تا قدرت یک قبیله‌ متحد در جهان بیشتر از دیگران باشد. اگرچه این قابلیت هم وجود دارد که بدون اضافه شدن به قبیله‌ای، خودتان شخصاً در مورد سرنوشت درخت زندگی تصمیم بگیرید.

بازی Biomutant از لحاظ مکانیزم گیم‌پلی، همانطور که گفته شد یک بازی نقش‌آفرینی اکشن است که البته المان‌‌های جهان باز هم در دل آن دیده می‌شود. نحوه روایت داستانی و بخش گیم پلی به صورت سوم شخص خواهد بود بازیکنان باید کنترل یک جنگجوی پستاندار را برعهده گرفته تا این شخصیت در کنار سایر حیوانات جهش یافته، در خصوص زندگی خود و «درخت زندگی» تصمیم بگیرد. بازیکنان ابتدا شخصیت خودشان را از لحاظ طول قد، شکل و ضحامت بدن، میزان خز و پشم، نیش و بسیاری از موارد شخصی‌سازی خواهند کرد.

هر کدام از ویژگی‌های یادشده می‌تواند روی مکانیزم گیم‌پلی تأثیر بسزایی داشته باشد؛ به عنوان مثال اگر شخصیتی را خلق کنید که پر خز و پشم باشد، عملاً با یک کاراکتر کند از لحاظ سرعتی مواجه خواهید شد که البته ویژگی‌های مثبتی هم مثل مقاومت بیشتر در برابر ضربات دشمنان و سایر وقایع طبیعی دارد. شخصیت شما قادر خواهد بود تا به طور ویژه در حملات جای خالی داده و با دور زدن دشمنان، به حساب آن‌ها رسیدگی کند. از دیگر ویژگی‌های مهم بازی که شاکله نقش‌آفرینی را به بازیکنان گوش‌زد می‌کند، این است که هر مخاطب می‌تواند در طول تجربه بازی، قطعات مختلفی را پیدا کرده و با سرهم کردن آن، سلاح‌های مختلفی را بسازد. سیستم مبارزه‌ای بازی هم موارد سرگرم‌کننده‌ای در اختیارتان قرار می‌دهد که با وجود دو Affix کرایوژنیک و الکتریکی می‌توانید باعث یخ زدن دشمنانتان شوید. همچنین این قابلیت هم محیا خواهد بود که در بین مبارزات، سلاح‌های خود را جابه‌جا کرده یا با ترکیب چند سلاح، قدرت جدیدی را روی دشمنان خود امتحان کنید.

 

 

 

 

علاوه بر توانایی ارتقاء شخصیت خودساخته خود، بازیکنان می‌توانند تمام نقاط قوت مبارزه‌ای شخصیت خود را به‌روز کرده و با سایر ویژگی‌ها ترکیب کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن قدرت و حرکات جدید، تعامل با NPCها ( شخصیت‌های غیر قابل بازی که در محیط‌ها وجود دارند) است که در هر منطقه، بسته به قبیله‌‌های متفاوت، قفل حملات و حرکات جدید با سلاح‌ سرد یا دست خالی برای شما باز خواهد شد.

اگر از ظاهر شخصیت خود ناراضی هستید، هیچ ایرادی ندارد؛ چراکه می‌توانید در هر کجای بازی که هستید، ظاهر شخصیت خود را عوض کرده یا توانایی‌های او را با سایر ویژگی‌های به دست آورده جابه‌جا کنید. یکی از واقع‌گرایانه‌ترین ویژگی‌های موجود در این بازی، داشتن ابزارهای مناسب برای گشت و گذار است. مخاطبان باید این موضوع را بدانند که برای پیمایش یک میسر یا رفتن به جای دیگر از نقشه، باید ابزار کاربردی‌ای داشته باشند تا از پس پستی و بلندی‌ها بر بیایند. همچنین ابزارهای حمل نقل جالبی مثل باون‌ّای هوایی یا جت اسکی در بازی وجود دارد که با تهیه کردن آن می‌توانید سرعت خود را برای جابه‌جایی از یک نقطه به نقطه دیگر بیشتر کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که یک سری مناطق به نام Deadzone در بازی وجود دارد که فقط با پوشیدن ماسک گاز، لباس مخصوص و در دست داشتن یک ظرف اکسیژن، می‌توانید به اعماق آن رفته، لوازم تازه‌ای کشف کنید یا با اسرار بیشتری روبه‌رو شوید. سیستم آب و هوایی بازی کاملاً پویا است و چرخه شب و روز می‌توانید روی قدرت دشمنان شما تأثیر بگذارد. همانطور که کمی بالاتر ذکر شد، می‌توانید از طریق سیستم کارما روی قبایل مختلف تأثیر بگذارید. بسته به کنش‌ها، تعاملات با NPCها و تصمیم‌گیری‌هایی که توسط بازیکنان گرفته می‌شود،‌ موضع شخصیت اصلی می‌تواند تغییر کند که این تغییرات حتی روی دیالوگ‌ها و خطوط جستجوی مکانی بازی هم تأثیر می‌گذارد.

 

 

 

 

به هر حال در زمان انتشار، این بازی توانست در وب سایت متاکریتیک روی پلتفرم رایانه‌های شخصی با نمره ۶۷ از ۱۰۰، روی کنسول پلی‌استیشن ۴ با نمره ۶۳ از ۱۰۰ و روی کنسول ایکس باکس وان هم با نمره ۶۸ از ۱۰۰ به کار خود از لحاظ تجاری پایان‌دهد. اگر از بازیکنان علاقه‌مند به سبک اکشن نقش‌آفرینی هستید، بهتر است تا انتشار بازی‌های جدید در ماه‌های آینده، فرصتی هم به این بازی دهید تا شاید بتواند شما را سرگرم کند.

نظر شما در خصوص این معرفی‌نامه چیست؟ آیا بعد از مطالعه این مقاله قصد دارید تا به تجربه بازی Biomutant بپردازید؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

برچسب‌ها
در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۷ دی ۱۴۰۱
بازی Silent Hill 2 Remake
دیدگاه‌های این مطلب 0
سازنده اسبق مجموعه Silent Hill از توانایی استودیوی Bloober Team تولید بازی Silent Hill 2 Remake می‌گوید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو