بازی Call of Duty: Modern Warfare 2
دیدگاه‌های این مطلب 0

میزان فروش بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 تقریباً بیشتر از COD: Vanguard در اروپا بوده است

تنها در عرض دو هفته از انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 که یکی از بزرگ‌ترین لانچ‌های مجموعه «ندای وظیفه» بود، این بازی توانست تا رکورد فروش بازی Call of Duty: Vanguard که در سال قبل منتشر شده بود را بشکند.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 از زمان انتشار در چارت‌های فروش هفتگی منطقه بریتانیا قرار داشته و الان با توجه به انتشار بازی God of War Ragnarok، باید ببینیم که رقابت بین دو محصول استودیوی بازی‌سازی اینفینیتی وارد و سانتا مونیکا به چه شکل سپری می‌شود. از این موضوع نیز بگذریم، بازی موردنظر ما توانست یکی از موفق‌ترین میزان فروش و درآمدزایی در اروپا را داشته باشد که به واسطه آن رکورد بازی Call of Duty: Vanguard که سال پیش منتشر شده بود هم شکست. بر اساس داده‌های میزان فروش دیجیتالی و فیزیکی مرکز آمارگیری GSD در ماه اکتبر، میزان فروش این بازی و البته بازی FIFA 23 هم ۱.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

طبق گزارش‌های رسانه‌ Gameindustries، فروش هفته اول بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 که البته یکی از موردانظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ میلادی بود، چیزی حدود ۱۲۵ درصد بیشتر از فروش هفته اولی بازی Call of Duty: Vanguard در سال گذشته میلادی بود. با این حال، تنها بعد از سپری شدن دو هفته از بازه زمانی انتشار، حتی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 هم از مجموع فروش بازی دومی در منطقه اروپا پیشی گرفت تا رکورد دیگری را بشکند.

حتی با این تفاسیر هم فعلاً بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 سومین بازی پرفروش سال ۲۰۲۲ است که در رتبه‌های بعدی از دو بازی Elden Ring در جایگاه اول و FIFA 23 در جایگاه دوم ( که البته فروش آن‌ها نسبت به سال مالی گذشته چند درصدی افزایش داشته) قرار دارد. از دیگر بازی‌های جدیدی که توانسته در چارت مالی درآمدزایی ما قرار بگیرد، می‌توانیم به بازی تازه منتشر شده و نیمه موفق Gotham Knights اشاره کنیم که درست در بازه زمانی انتشار بازی Marvel’s Guardians of Galaxy در سال پیش منتشر شد و این محصول از لحاظ رقابت با آن بازی چیزی حدود ۱۳ درصد کمتر داشته است.

بازی Mario + Rabbids Sparks of Hope هم با افزایش فروش ۷.۵ درصدی بیشتر از نسخه قبلی در جایگاه پنجم قرار گرفت و در ادامه هم یکی دیگر از محصولات تازه منتشر شده با نام A Plague Tale: Rerquiem هم با فروش ۱۲ درصد نسبت به نسخه قبلی جایگاه دوازدهم را از آن خودش کرده است. در مجموع ۱۱.۹ میلیون بازی در منطقه اروپا طی ماه جاری به فروش رسیده که ۶.۸۴ میلیون آن به صورت دیجیتالی و از فروشگاه معتبر منتشر شده بود. بازار بازی‌های خرده‌فروشی فیزیکی هم نسبت به بازه زمانی کنونی در سال گذشته کاهش قابل توجه ۱۳ درصدی داشته و این می‌تواند به خاطر مشکلات اقتصادی بازارهای جهانی به خاطر شیوع ویروس منحوس کویید – ۱۹ و دنباله‌های آن باشد.

شما مخاطبان عزیز در ادامه می‌توانید جدول فروش ۲۰ بازی پرفروش مرکز آمارگیری GSD تا ماه اکتبر ۲۰۲۲ بر اساس میانگین محصولات فیزیکی و دیجیتالی را مشاهده کنید. عنایوین که با علامت «*» مشخص شده‌اند، محصولاتی است که هنوز از میزان فروش دیجیتالی آن‌ها اطلاعاتی به دست نیامده و ارقام خام فروش نسخه فیزیکیشان در دسترس قرار گرفته است.

Rank Title
1 Call of Duty: Modern Warfare 2
2 FIFA 23
3 Grand Theft Auto 5
4 Gotham Knights
5 Mario + Rabbids Sparks of Hope
6 Red Dead Redemption 2
7 Splatoon 3*
8 NBA 2K23
9 Victoria 3
10 Mario Kart 8 Deluxe*
11 Fallout 4
12 A Plague Tale: Requiem
13 F1 22
14 Bayonetta 3*
15 Metro Exodus
16 Nintendo Switch Sports*
17 NHL 23
18 Persona 5 Royal
19 Horizon Forbidden West
20 Gran Turismo 7

 

به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این جدول‌ها و برنامه‌های بعدی مرکز آمارگیری GSD وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم یکی از بازیکنانی بوده‌اید که در طی دو هفته گذشته موفق به تجربه بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 شده بوده‌اند؟ در صورت مثبت بودن جوابتان، آیا خرید و تجربه این بازی را به سایر دوستان خود و مخاطبان وب سایت ما پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۷ دی ۱۴۰۱
بازی Silent Hill 2 Remake
دیدگاه‌های این مطلب 0
سازنده اسبق مجموعه Silent Hill از توانایی استودیوی Bloober Team تولید بازی Silent Hill 2 Remake می‌گوید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو