بازی God of War Ragnarok
دیدگاه‌های این مطلب 0

حرفه‌ای‌ها | تمام سلاح‌ها و لوکیشن آپگریدها در بازی God of War Ragnarok

بازی
علی جلیلی ۰۵ آذر ۱۴۰۱

بازی God of War Ragnarok یکی از آن بازی‌های اکشن محور بزرگ است که با باس‌فایت‌ها و دشمنان خفنی که به شما ارائه می‌کند، همیشه یکی از چالش برانگیزترین محصولاتی باقی خواهد ماند که راه شما را برای ساعت‌ها مسدود می‌کند. در این سلسله از مقالات حرفه‌ای‌ها در خصوص تمام لوکیشن‌ آپگریدهایی که با کمک آن می‌توانید زره، تبر، شمشیر یا هرچیز دیگری را ارتقاء دهید را به شما نشان خواهیم داد.

بازی God of War Ragnarok یک تجربه عظیم هم در بخش گیم‌پلی و هم در بخش داستانی است که شما را ساعت‌ها مشغول به خودش می‌کند و البته همانند نسخه‌های گذشته‌اش،‌ مخصوصاً بازی God Of War 2018، چالش‌های بسیار زیادی وجود دارد که مهارت دقیق و سلاح‌های برنده شما را میطلبد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید با کمک آن دشمنان خودتان را تکه تکه کرده و به راحتی از پس هر چالشی بر بیایید، آپگریدهایی است که برای سلاح‌ها و زره‌های کریتوس و آترئوس در دسترس هستند و باید مرتباً آن‌ها را با پیش‌روی در طول بخش داستانی، ارتقاء دهید.

اول از همه، بیایید با تبر لویاتان که یکی از تاکتیکی‌ترین سلاح‌های کریتوس در بازی God of War Ragnarok است، شروع کنیم. این سلاح با هر Frozen Flames ارتقاء پیدا می‌کند و با هر سطحی که به دست می‌آورید، میزان آسیب‌پذیری آن هم طبیعتاً بیشتر می‌شود. البته مهارت‌های بیشتری هم در دسترس هستند ( اما برای باز کردن قفل و استفاده از آن‌ها نیاز به خرج کردن XPها در صفحه درخت مهارت دارید).

حداکثر سطحی که می‌توانید تبر لویاتان را با آن ارتقاء دهید، تا سطح ۹ است؛ اما شما فقط باید خود تبر را جداگانه به سطح ۶ برسانید تا به کل مهارت‌های درخت مهارت هم دسترس پیدا کنید. البته اگر با راهنماهای ویدیویی حال می‌کنید، از طریق این لینک می‌توانید ویدیوهای مربوط به پیدا کردن آپگرید پوینت‌ها در بازی God of War Ragnarok را مشاده کنید.

در هر صورت، تبر لویاتان می‌تواند با هر ارتقائی، تجهیزات پیوستی بیشتری را به شما داده، مهارت تازه‌ای باز کرده یا پاداش‌های قابل توجه‌ای اهداء کند. اجازه بدید که بیشتر از این راجع‌به آن صحبت نکنم و به اصل ماجرا در ادامه مطلب بپردازم:

دستگیره چوبی – در ابتدای بازی God of War Ragnarok باز می‌شود. هنگامی. که به طور کامل ارتقاء داده می شود، قدرت‌های مختلفی از جمله Strength را به ۲۹، Runic را به ۱۷، Vitality را به ۱۷، Cooldown را به ۱۷ و در نهایت Luck را هم به سطح ۱۷ می‌رساند.

بخش The Furious Maulدر ابتدای بازی God of War Ragnarok باز می‌شود که به کریتوس قدرت Slayer’s Strangth را اهداء می‌کند که شانس بالایی برای قدرت دادن به تبرش در مواجه شدن با دشمنان ارائه می‌دهد. هنگامی که موفق شوید این قابلیت را به صورت کامل ارتقاء دهید، قدرت تبر تا عدد ۶۳ بالا می‌برد.

دستگیره Fortified Frostدر منطقه Svartalfheim و در همان اتاقی که The Hateful در جریان مرحله «The Quest For Tyr» دیده می‌شود، پیدا خواهد شد. با به دست آوردن آن، قدرت Frost Rsolve را به دست خواهید آورد که اگر با قابلیت Frost Awaken ترکیبش کنید، قدرت دفاع و ضدحملات شما به طور قابل توجه‌ای افزایش خواهد یافت. اگر بتوانید این دستگیره را به صورت کامل ارتقاء دهید، سطح Strength به ۲۹ و Cooldown را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

دستگیره Haur’s Lucky می‌توانید آن را در کارگاه برادر Huldra در ابتدای مرحله The Reckoning پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت،‌ به ازای هر پرتاب دقیق و موفقیت آمیزی که به سمت دشمنان داشته باشید، یک افکت انفجار شگفت انگیز مشاهده خواهید کرد رو سطح جان دشمنانتان تأثیر می‌گذارد. هنگامی که این دستگیره را به صورت کامل ارتقاء دهید، قدرت Strength به ۲۹ و Luck به ۳۴ افزایش پیدا می‌کند.

دستگیره Stonecutter’sتقریباً در انتهای مرحله The Reckoning در بازی God of War Ragnarok پیدا می‌شود که برای ساخت آن باید به کارگاه کمپ Freyr دسترسی داشته باشید. این قابلیت برای پایان دادن به زندگی دشمنان با کمک قابلیتی دیگر به اسم Grants Slicing Finish به دردتان خواهد خورد که اگر بتوانید آن را تا سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را ۴۶ و Defense را به ۲۳ افزایش می‌دهد.

قابلیت Grip of Weighted Recoveryبا کرفتینگ در کارگاه برادر Huldra به دست خواهد آمد که بعد از مرحله The Reckoning در دسترس خواهد بود. با به دست آوردن این قابلیت، موردی شبیه به Grant Siezed Refresh را با Cooldown نسبتاً کم به دست می‌آورید که باعث بیهوش شدن دشمنانتان می‌شود. اگر بتوانید آن را تا سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Runic را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

دستگیره Grip of the Fallen Alchemistکه بعد از مأموریت The Reckoning در صندوقچه Legendary یا افسانه‌ای منطقه واناهایم پیدا می‌شود. این دستگیره قدرت Serpent’s Health Burst را به شما در بازی God of War Ragnarok اهداء می‌کند که با هر ضربه دقیقی که به سمت دشمنان روانه می‌کنید، شانس بالایی برای به دست آوردن آیتم افزایش خون یا بازیابی خون به دست خواهید آورد. اگر موفق شوید که آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹، Vitality را به ۲۳ و Luck را به ۲۳ افزایش خواهد داد.

دستگیره Grip of the Nine Realms دستگیره ۹ قلمرو شاید از لحاظ نامگذاری یکی از خفن‌ترین مواردی باشد که در طول بازی با آن روبه‌رو می‌شوید و این احساس را خواهید کرد که با بدست آوردنش، قدرت تمام خدایان افسانه‌ای را به دست می‌آورید. به هر حال اگر همچین فکری را بکنید، اشتباه نکردید؛ برای به دست آوردنش باید به مرحله The Word of Fate بروید و آن را تکمیل کنید. سپس به منطقه آلفهایم رفته و با پاک‌سازی دومین سنگ قبر، این دستگیره به شما اهداء خواهد شد.
تغییر لحظه‌ای قدرت به واسطه این دستگیره با فعال کردن قابلیت Glacial Permafrost رخ خواهد که در حین نبرد می‌توانید با فشار دادن دکمه‌های L1 و مثلث، چنین چیزی را مشاهده کنید. اگر بتوانید آن را به آخرین سطح ارتقاء دهید، Runic را به ۲۶، Cooldown را به ۲۶ و Luck را به ۲۶ افزایش می‌دهد.

دستگیره Runic Hailstoneدر منطقه وانهایم با پرتاب Crystalline Shards به Cleansing Pool در Wishing Well می‌توانید قفل آن را باز کنید. این دستگیره به شما قابلیت Grants Prey Upon Frost را اهداء می‌کند که با کشتن یک دشمن عادی می‌توانید سنگ رونیک به دست آورید. اگر بتوانید آن را به آخرین سطح در بازی God of War Ragnarok ارتقاء دهید، Strength را به ۲۳، Runic را به ۲۳ و Luck را به ۲۹ افزایش می‌دهد.

دستگیره Banahogg پس از اتمام مرحله Forging Destiny در صندوقچه افسانه‌ای یا همان legendary در Svrtalheim پیدا می‌شود. این دستگیره به شما قدرت نیروی Grants Bare Force را اهداء می‌کند که می‌توانید با کمک آن در نبردهای فیزیکی که با دست خالی به سراغ دشمن می‌روید، قدرت بیشتری داشته باشید. همچنین این قابلیت به شما کمک می‌کند تا پرتاب‌های دقیق‌تری را هم به سمت نقاط ضعف دشمنانتان به دست آورید که اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Vitality را هم به ۳۴ افزایش می‌دهد.

دستگیره Grip of Healing Harmonyبا تکمیل کردن Hel-Tear در منطقه هلهایم با کمک مأموریت Reunion به دست خواهد آمد که به بازیکنان قدرت Permafrost Lifesteal را اهداء می‌کند. با هر بار شارژ کردن این قدرت، نشانه‌گر مهارت Permafrost افزایش پیدا کرده و همچنین مقداری به خون از دست رفته شخصیت اصلی باز می‌گردد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Defense را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

دستگیره Grip of Radiant Reflectionبعد از مرحله Unlocking the Mask به دست خواهد آمد که پس از بازگشت از خانه شخصیت سیندری دریافتش می‌کنید.

محل متعلقات و آپگریدهای شمشیر Blades of Chaos

بعد از تبر لویاتان در بازی God of War Ragnarok ، اکنون به آپگرید کردن و وسایل شمشیر بسیار محبوب Blades of Chaos نیاز دارید. شما می‌توانید ویدیوهای مربوط به آن را از طریق پلتفرم یوتیوب مشاهده کنید و اگر هم مایل هستید، در ادامه راهنمای متنی پیدا کردن منطقه‌های موردنظر را برای شما نگارش کردم که می‌توانید مطالعه‌ کنید. این نکته را یکبار دیگر بیان می‌کنم که هر کدام از آن‌ها باعث ارتقاء کلی سلاح تا سطح ۶ می‌شود و از آن به بعد تا سطح ۹، فقط آسیب‌پذیری سلاح را بیشتر خواهد کرد. بیایید در ادامه به تمام متعلقات این شمشیر نگاهی بیاندازیم:

دستگیره‌های فولادی – در ابتدای بازی God of War Ragnarok باز می‌شود. این دستگیره Strength را به ۲۹، Runic را به ۱۷، Vitality را به ۱۷، Cooldown را به ۱۷ و Luck را به ۱۷ افزایش می‌دهد.

دستگیره‌های مرگبار ابسیدین یا همان Deadly Obsidianدر مرحله The Quest for Tyr و در اولین صندوقچه افسانه‌ای یا همان Legendary منطقه Svartalfheim پیدا می‌شود که اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۶۳ افزایش خواهد داد.

دستگیره Radiant Wardenدر مرحله The Quest for Tyr و در کارگاه برادران Huldra باز می‌شود. با به دست آوردن آن، قدرت انحرافی شمشیرهای متصل به زنجیر کریتوس افزایش پیدا می‌کند که با قابلیت Flame Whiplash هم ترکیب می‌شود. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Cooldown را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

تیغه Pommels of the Undying Spark – در داخل پنجمین صندوقچه افسانه‌ای واقع در منطقه Svartalfheim و در طول مأموریت The Quest for Tyr پیدا خواهد شد. این تیغه آتشین باعث آتش گرفتن دشمنان می‌شود و البته سطح بسیار زیادی از جان آن‌ها از بین خواهد برد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength به ۴۶ و Runic به ۲۳ افزایش پیدا می‌کند.

دستگیره Cursed Empressبه عنوان جایزه برای شکست دادن The Hateful در مرحله The Quest for Try در دسترستان قرار خواهد گرفت که قدرت Grants Power of the Empress را به شما اهداء خواهد کرد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Luck را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

تیغه Pommels of Agile Deceitبعد از مرحله The Reckoning می‌توانید آن را از طریق کارگاه آهنگری برادران Huldra در کمپ Fyr بسازید. این تیغه به قابلیت Blade Dancer کمک می‌کند تا با چرخش‌های تیغه در هنگام چرخاندن زنجیر‌ها، شانس آتش گرفتن دشمنان نسبت به تیغه قبلی حسابی بالاتر برود. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر در بازی God of War Ragnarok ارتقاء دهید، Strength به ۲۹ و Vitality را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

تیغه Prommels of Brutal Mightدر طول مأموریت The Reckoning می‌توانید آن را در کارگاه آهنگری برادران Huldra بسازید. این تیغه می‌تواند Grants Seized Strength را به بازیکنان هدیه دهد که به درد بیهوش کردن دشمنان می‌خورد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر در بازی God of War Ragnarok ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Defense را به ۳۴ افزایش می‌دهد.

دستگیره Hardened Warدر یازدهمین صندوقچه افسانه‌ای یا همان Legendary در منطقه آلفهایم بعد از مرحله The Reckoning پیدا می‌شود. این دستگیره قابلیت Grant Banishing Blade را به بازیکنان اهداء می‌کند که آسیب‌های Hyperion Grapple و Hyperion Pull را افزایش می‌دهد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength را به ۴۰، Defense را به ۱۷ و Vitality را به ۱۷ افزایش می‌دهد.

تیغه Pommels of Burning Unity در منطقه وانهایم با پرتاب Crystalline Shards به Cleansing Pool در Wishing Well می‌توانید قفل آن را باز کنید. این تیغه قدرت Burning Immolation را به بازی‌بازها اهداء می‌کند و تمام آسیب‌های ناشی از سوختگی را تا ۱۵ درصد علیه دشمنان افزایش می‌دهد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر در بازی God of War Ragnarok ارتقاء دهید، Strength را به ۲۹ و Runic را به ۳۴ افزایش خواهد داد.

تیغه Pommels of the Nine Realmsبعد از تکمیل مرحله The word of Fate روی سنگ قبر شماره ۱ پیدا خواهد شد که قدرت Grants Momentous Shift را به کریتوس اهداء می‌کند. این قدرت پس از استفاده از Realm Shift و Furious Immolation در دسترس قرار خواهد گرفت که اگر موفق شوید آن را به سطح آخر در بازی God of War Ragnarok ارتقاء دهید، Runic به ۲۶، Vitality به ۲۶ و Luck به ۲۶ افزایش پیدا می‌کند.

دستگیره Luminous Recovery – بعد از مرحله Forging Destiny در دسترس قرار خوهد گرفت که در یک صندوقچه افسانه‌ای یا همان Legendary در منطقه Svartalfheim یافت می‌شود. این کار می‌تواند یک به‌روزرسانی Whiplash را اهداء کند که Cooldown متوسطی هم دارد. اگر قدرت Flame Whiplash به طور کامل شارژ شود، زمان بیشتری برای Cooldown نیاز دارد. اگر موفق شوید آن را به سطح آخر ارتقاء دهید، Strength به ۲۳، Cooldown به ۲۹ و Luck به ۲۳ افزایش پیدا خواهد کرد.

تیغه Pommels of the True Flameبعد از مرحله Unlocking the Mask به دست خواهد آمد که پس از بازگشت از خانه شخصیت سیندری دریافتش می‌کنید.

همه صندوقچه‌های Nornir و مکان آن‌ها

در کل نقشه بازی God of War Ragnarok ، ۳۵ عدد از صندوقچه‌های نورنیر وجود دارد.این صندوقچه‌ها یا Idunn Apple برای افزایش حداکثر سلامتی یا Horn of Blood Mead در جهت افزایش خشم شخصیت‌ اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید که میزان خشم کریتوس را به حداکثر برسانید، ایده خوبی است که پس از بازی اصلی به سراغ شکار کردن این صندوقچه‌ها بروید. مکان آن‌ها را می‌توانید در سراسر قلمروهای Svartalfheim، Alfheim، Midguard، Niflheim، Vanaheim و Muspelheim پیدا کنید که برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از پلتفرم یوتیوب استفاده کنید.

اگر با داستان اساطیری‌ای که در این بازی روایت می‌شود، آشنا نیستید؛ پس بهتر است نیم نگاهی به داستان بازی God of War Ragnarok داشته باشید. داستان این قیمت سه سال پس از وقایع پایانی نسخه ۲۰۱۸ اتفاق می‌افتد که کریتوس در قلمرو Fimbulwinter گیر افتاده و با فرزندش آترئوس باید به بقاء خود کمک کنند. قلمرو Fimbulwinter به معنی مکانی برای سکونت نیست، بلکه بر اساس داستان اساطیر نورث، یک واقعه تاریخی شناخته می‌شود که در آن زمستانی سهمگین به مدّت سپری شدن سه تابستان کل کره زمین را در بر می‌گیرد.

شاید تاکنون از اسم‌های دیگر این واقعه چیزی شنیده باشید؛ مثلاً رگناروک! بله، در داستان این بازی حتی با واقعه رگناروک روبه‌رو هستیم که در آن کریتوس و آترئوس باید از هر ۹ قلمرو موجود در میدگارد عبور و مرور کنند تا در نهایت بتوانند از وقوع زمستان تاریک رگناروک جلوگیری کنند. در آن سوی میدان نیز یک وظیفه نهایی دیگر هم بر عهده آن‌ها سپرده شده تا بتوانند هویت تازه آترئوس یعنی لوکی را کشف کنند.

سفری که این پدر و فرزند دارند، در نهایت آن‌ها را به شخصیت تیر (Tyr)، خدای جنگ نورث، می‌رساند که پیش‌تر گمان می‌شد او مرده است. روایت اصلی تا اینجای کار بر اساس آن است تا کریتوس و آترئوس خودشان را برای مقابله با ثور (Thor)، خدای رعد و برق، آماده کنند؛ چرا که او به زمین آمده تا انتقام خون بردارش بالدور که در نسخه قبل از بین رفته بود را بگیرد و همچنین خون ریخته شده‌ فرزندانش یعنی مودی و مگنی هم بی جواب باقی نماند.

بازی God of War Ragnarok هم اکنون برای کاربران پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در دسترس قرار دارد. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این بازی و برنامه‌های بعدی استودیوی بازی‌سازی سانتا مونیکا، وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم در حین تجربه بازی God of War Ragnarok با این مکالمه روبه‌رو شده بوده‌اید؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۷ دی ۱۴۰۱
بازی Silent Hill 2 Remake
دیدگاه‌های این مطلب 0
سازنده اسبق مجموعه Silent Hill از توانایی استودیوی Bloober Team تولید بازی Silent Hill 2 Remake می‌گوید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو