بازی Call of Duty: Modern Warfare 2
دیدگاه‌های این مطلب 0

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بی رقیب در صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های ایالات متحده باقی ماند

همانطور که می‌توانستیم انتظارش را داشته باشیم، بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بدون اینکه حتی بازی جایگاه دوم بتواند به نزدیکی‌اش برسد، صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های ایالات متحده را از آن خودش کرد.

مت پیسکاتلا، مدیر اجرایی مرکز آمارگیری NPD، در جدیدترین صحبت‌های خودش از آمار و ارقام فروش داده‌های محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در ایالات متحده آمریکا که تا پایان اکتبر ۲۰۲۲ ثبت شده بود، خبر داد. در این کشمکش بازارهای بازی‌های ویدیویی، عناوین دیجیتال توانستند طی یک ماه گذشته، بیش از ۳.۷ میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشند که این آمار نسبت به گزارش سال گذشته در همین بازه زمانی حدود ۲٪ افزایش داشت. از آن سوی میدان نیز فروش محصولات سخت‌افزاری یعنی کنسول‌های خانگی هم نسبت به آمار سال پیش افزایش چشم‌گیری داشته و اینطور می‌توان در نظر گرفت که وضع تولید انبوه کنسول‌های نسل نهمی که پیش‌تر به خاطر وضعیت شیوع ویروس منحوس کویید-۱۹ خوب نبود، اکنون بهبود پیدا کرده است.

در رتبه اول پرفروش‌ترین محصولات نرم‌افزاری که عموماً شامل بازی‌های ویدیویی می‌شود، صدر جایگاه پرفروش‌ترین محصولات ایالات متحده به بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 رسیده است که البته با توجه به آمار فروش ۸۰۰ میلیون دلار در ۳ روز و ۱ میلیارد دلار در ۱۰ روز، تماشای آن در این بازه زمانی اصلاً جای تعجبی نداشت. در کنار این بازی، یکی از محصولاتی که مورد استقبال منتقدان قرار گرفت، بازی Gotham Knights بود که آن هم توانست رتبه دوم این فهرست فروشی را از آن خود کند تا بعد از مشکلات رسانه‌ای که استودیوی بازی‌سازی Warner Bros Games Montreal به آن گرفتار شده بود، شرایط خوبی برای تیم سازنده رقم بخورد.

البته لازم به گفتن این موضوع نیست که فاصله رقابت بین دو بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 و Gotham Knights خیلی زیاد بود، اما با این حال در ماه آینده می‌توانیم رقابت تنگاتنگی را با حضور بازی مهم سال ۲۰۲۲ یعنی God of War Ragnarok مشاهده کنیم. با توجه به اینکه بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به عنوان سومین بازی پرفروش سال جاری معرفی شده، باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که بر اساس میزان فروش بازی Gotham Knights، آخرین ساخته استودیوی بازی‌سازی برادران وارنر هم لقب چهاردهمین بازی پرفروش سال را از آن خود کرد.

نکته جالب در خصوص چارت فروش محصولاتی که منتشر شده است، در آنجایی قرار دارد که از بین ۲۰ بازی پرفروش موجود، اکثر آن‌ها عناوین جدیدی بوده‌اند که به تازگی منتشر شده‌اند و دیگر خبری از بازی‌های پرفروش قدیمی به آن صورت نیست. به عنوان مثال ما بازی NHL 23 را داریم که در جایگاه پنجم ایستاده، بازی Mario + Rabbids Sparks of Hope هم در رتبه ششم و البته Bayonetta 3 و Star Ocean: The Divine Force هم در رده‌های نهم و چهاردهم قرار گرفته‌اند.

در نهایت می‌توانیم شاهد حضور بازی‌های Even Dragon Ball: The Breakers در جایگاه شانزدهم و آخرین ساخته استودیوی بازی‌سازی 2K SPORTS یعنی PGA Tour 2K23 در رده هفدهم باشیم. برای مطالعات جزئیات بیشتر در ادامه می‌‌توانید توییت‌های منتسب به آقای پیسکاتلا را مشاهده کرده و فهرست ۲۰تایی نهایی مرکز آمارگیری NPD را مشاهده کنید.

مت پیسکاتلا:

محتوای آمار NPD ایالات متحده – هشت مورد از ۲۰ بازی‌‌های برتر پرفروش اکتبر ۲۰۲۲، مربوط به بازی‌های جدید از جمله بازی Gotham Knights بوده است که در این ماه جایگاه دوم را به خودش اختصاص داد و در عین حال هم چهاردهمین بازی پرفروش سال تا اینجای کار نام گرفت.

در ادامه:

محتوای آمار NPD ایالات متحده – فروش محتوایی بازی‌های ویدیویی در اکتبر ۲٪ در مقایسه با سال گذشته رشد داشته و به ۳.۷ میلیارد دلار رسیده است. رشد دو رقمی در هزینه‌های به دست آمده در کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی هم به خاطر انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در مقایسه با انتشار بازی Call of Duty: Vanguard در سال گذشته رشد خوبی داشته است.

به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرنی اخبار پیرامون آمارهای جدید فروش بازی‌های ویدیویی و کنسول‌های خانگی و البته سایر داده‌های اطلاعاتی مرکز آمارگیری NPD، وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم یکی از کسانی بوده‌اید که به خاطر خرید قانونی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 ، این محصول را به صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های ایالات متحده رسانده است؟ نظر شما در خصوص میزان فروش بازی‌های ویدیویی موجود در چارت زیر چیست؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.

در بحث شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید
۲۷ دی ۱۴۰۱
بازی Silent Hill 2 Remake
دیدگاه‌های این مطلب 0
سازنده اسبق مجموعه Silent Hill از توانایی استودیوی Bloober Team تولید بازی Silent Hill 2 Remake می‌گوید
۲۵ دی ۱۴۰۱
گیم لیست
دیدگاه‌های این مطلب 0
گیم لیست | ۵۰ بازی داستانی که در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن منتشر می‌شوند (قسمت اول)
تازه‌ترین ویدیو‌ها
۲۵ دی ۱۴۰۱
بازی WWE 2K23
دیدگاه‌های این مطلب 0
شایعه: زمان رونمایی از بازی WWE 2K23 تا رویداد رویال رامبل به تعویق افتاد
ویترین ویترین
ویترین
ویدیو ویدیو
ویدیو
جستجو جستجو
جستجو